Mój pierwszy zestaw LEGO

klocek_lego/ wrzesień 13, 2017/ Bez kategorii, lata 70-te, vintage/ 1 comments

Witajcie, mam na imię Marcin i od 6 roku życia jestem wielkim fanem klocków LEGO. Pamiętam dokładnie chwilę, gdy dostałem swój pierwszy zestaw LEGO, był to samochód z przyczepą kampingową, zakupiony w Pewexie na nie istniejącej już ulicy 18-stycznia w Krakowie. Od tej chwili jak to się mówi „wpadłem” odkryłem nie znany mi wcześniej świat najfajniejszych zabawek na świecie.

Założyłem ta stronę aby móc podzielić się z Wami moimi uwagami o LEGO, zarówno z przed lat jak i nowymi zestawami.

Zestaw tytułowy to car and caravan nr 656, z roku 1974. Do dzisiaj zachwyca mnie prostota a jednocześnie spora ilość możliwych kombinacji dla tak prostego zestawu. Oryginalnie w pudełku znajdowały się zaledwie 43 klocki, a ile było zabawy pamiętam tylko ja. Stare zestawy LEGO miały to czego brakuje współczesnym klockom – możliwość modyfikacji, dowolnej zmiany, tworzenia czegoś zupełnie nowego. Pojedyncze klocki były prostsze, mniej skomplikowane, brakowało elementów wyspecjalizowanych jak współczesne gotowe podwozia, kompletne kabiny czy elementy nośne które są tym do czego je zaprojektowano – elementem pojazdu czy samolotu i nie bardzo można z tego zrobić coś innego.

 

zdjęcie nie moje, znalezione gdzieś w necie.

 

1 Comment

  1. Cześć, to jest komentarz.
    Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran Komentarze w kokpicie.
    Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*